Aydın Kekemelik

İnsanlar akıcı konuşmalar yaparken ritim ve zamana mutlaka dikkat etmelidir. Hız, vurgulama ve doğru yerlerde duraklamalar yapma bir konuşma etkinliğinin en önemli detaylarıdır. Akıcılıkta bozulma, uygun olmayan duraklama ya da tekrar etme gibi durumlar doğal konuşma akışına etki etmektedir. Bu durumlar kekemelik olarak adlandırılır. Aydın kekemelik tedavisi için merkezimize başvuru yapabilirsiniz.

Kekemelik sorununun ortaya çıkış sebebi farklı olabilir. Bu yüzden her bireyde kişisel bir tedavi süreci yürütmek gerekir. Yani internette gördüğünüz ya da başkasından duyduğunuz yöntemler çözüm getirmeyebilir. Bu süreçte tedavinizi planlamalı ve size özel bir tedavi planı oluşturulmasını sağlamalısınız. Genler üzerinde yapılan araştırmalar sayesinde bu sorunun birçok sebepten ortaya çıkabileceği belirlenmiştir.

Kekemelik Tedavisi

Kekemelik sorunu olanlar için hayat büyük zorluklar içinde geçer. İş hayatı, arkadaşlık yaşamı ve günlük ilişkilerde yaşanan iletişim sorunları beraberinde özgüven kaybını getirir. Bu yüzden merkezimizde çok yönlü bir tedavi süreci geliştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kekemelik sorunu genel olarak erken dönemlerde ortaya çıkmaktadır.  Ancak bazı durumlarda yaşanan olaylara bağlı olarak da ortaya çıkabilir.

Aydın kekemelik tedavi sürecimiz boyunca sizin gelişim planınıza uygun hareket ediyoruz. Sorununuzu nedenleriyle belirleyerek çözüme yönelik terapiler gerçekleştiriyoruz. Farklı yaklaşımları dikkate alarak konuşa ve kendinizi ifade etme becerinizi geliştirmeyi amaçlıyoruz. Unutmayın kekemelik çözümsüz değildir, ancak doğru tanı ve tedavi süreci önem taşır.