Aydın Konuşma Bozukluğu

İnsanlar günlük hayatlarında küçük yaşlardan itibaren konuşma bozukluğu yaşayabilir. Ancak bu sorun birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bazı insanlarda kalıtımsal özelliklere bağlı olarak ortaya çıkarken bazı kişilerde de yaşadıkları olayların etkisiyle ortaya çıkmaktadır. Konuşma sorunlarının önemli bir bölümü psikolojik yıkıntı durumunu da beraberinde getirir. Bu yüzden sorunlara karşı dikkatli yaklaşmak gerekir.

Aydın konuşma bozukluğu tedavisi sürecinde sizlere çok yönlü bir destek olunur. Terapi sürecinde dikkat edilmesi gereken detay aradaki iletişimdir. Sizin kendinizi rahat hissettiğiniz bir ortamda gelişim düzeyinize uygun olarak bir tedavi planlanır. Tedavinin planlaması sonrasında sizlere psikolojik olarak da destek olunur. Bu sayede özgüven gelişimi de sürece bağlı olarak ortaya çıkar.

Konuşma Bozukluğu Nedenleri Nelerdir?

Konuşma sorunları her yaşta ortaya çıkabilir. İlerleyen yaşlarda damar tıkanıklığı, beyin kanaması, travma, tümör gibi durumlara bağlı olarak ya da darbe sonucunda ortaya çıkabilir. Bu süreçte dil, çene ve dudak kaslarında zayıflama olursa ortaya konuşma sorunları çıkar. Bu duruma yarık damar, çene sorunu, diş hastalıklarından dolayı sinirlerde ortaya çıkan sorunlar da neden olabilir.

Ses tellerinizde olan bir sorun durumunda tıbbi bir müdahale gerekebilir. Merkezimizde  yapılacak Aydın konuşma bozukluğu terapileri sürecinde tıbbi müdahale olması gerektiğinde sizleri doğru servislere yönlendiriyoruz. Konuşma sorunlarınızla başa çıkmanızda uzman desteğiyle ve bilimsel yaklaşımlarla hareket ederek bireysel tedaviler gerçekleştiriyoruz.